Повече комфорт, енергийна ефективност и надеждност на захранването за вашия дом
Нашите фотоволтаични системи предлагат пълен или частичен източник на зелена енергия и ви помагат да намалите дългосрочно енергийните си разходи. Ако имате подходящо слънчево пространство във вашата собственост – свържете се с нас. Независимо дали става въпрос за покрив на къща, вила или дори тераса, Smart Electrix ще ви предложи оптимално решение и модерна фотоволтаична система.
Уловете силата на слънцето и направете дома си по-устойчив и енергийно ефективен от всякога!
Открийте безграничните възможности на соларните системи за дома! Нашите фотоволтаични системи захранват вашата къща или вила с чиста енергия, независима от електроразпределителното ви дружество. С правилно проектиране, системата ще позволява и бъдещо разширение с допълнителна функционалност. Така инсталацията ви еволюира с вашия дом. Разнообразието от соларно оборудване, което предлагаме, ви дава възможност да изберете най-подходящата конфигурация за вашите потребности. От генериране на енергия за собствените ви битови нужди до продажба на излишната произведена електроенергия – Smart Electrix е вашият партньор.
Какви са вариантите за соларни системи за битови нужди?
Мрежова соларна система: Тези системи свързват фотоволтаичната система на вашата къща към електропреносната мрежа. През деня, когато произвеждате повече слънчева енергия, отколкото потребявате, излишъкът се изкупува от електроразпределителното дружество. През нощта вие закупувате енергия от дружеството. Така се намаляват значително месечните разходите за електроенергия на домакинството. Икономическите ползи са осезаеми при системи с мощност от 8kW – 10kW и по-висока.
Хибридна фотоволтаична система за дома: Тези системи комбинират два източника на електроенергия и акумулаторен блок, като предлагат различни функционалности. Могат да осигурят независимост или да служат като източник на непрекъснато захранване (UPS).
Автономна соларна система: Ако вашият дом е извън зоната на електропреносната мрежа, автономните соларни системи представляват независимо решение за електрозахранване. Идеални са за вилни райони или места, където няма достъп до електричество от мрежата.
Опростена схема на фотоволтаична система за дома
Основните компоненти в соларните домашни системи са:
- Соларни панели
- AC/DC инвертор
- Електрическо табло с апаратура за защита и управление
- Акумулаторна батерия / UPS устройство (при хибридните фотоволтаични системи)
Според типа на системата и нуждите е възможно да не се използва батерия.
Често задавани въпроси за фотоволтаични системи за битови нужди
Ако ви предстои решение дали да инвестирате във фотоволтаична система за вашия дом, сигурно имате въпроси за икономическа съобразност, техническото изпълнение и поддръжката на такова съоръжение.
Тук сме обединили най-често задаваните въпроси от нашите клиенти. За по-подробна информация ще се радваме да обсъдим лице-в-лице вашия конкретен проект.
Каква площ е необходима за соларните панели?
В зависимост от местоположението и размера на системата, изискваната площ може да варира. За соларни системи с мощност от 3 kW до 6 kW, монтирани на скатен покрив на къща или вила, изискваната площ е обикновено между 20 и 40 кв. метра.
Колко е годишното производството на енергия от соларни системи?
- 3 kWp генерират около 3750 kWh / година.
- 5 kWp генерират около 6250 kWh / година.
Колко е дълъг експлоатационният срок на системата?
Експлоатационният живот на фотоволтаична система за битови нужди обикновено е над 25-30 години.
На каква цена се изкупува соларната енергия?
Цената за изкупуване на електроенергия, произведена от фотоволтаични електроцентрали, се определя от Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) и се актуализира годишно.
Колко трабва да инвестирам?
Инвестицията във фотоволтаична система варира според видът на системата, функционалността и начина на монтаж. Цената за изграждане на мрежова система може да се движи между 1600 и 2400 лв за kW (киловат).
България подходяща локация ли е за соларна енергия?
България е изключително благоприятна географска зона за инсталиране на фотоволтаични системи за производство на електроенергия от слънцето.
Колко продължава процедурата по озаконяване и свързване на мрежова соларна система?
Процедурата за озаконяване на мрежова фотоволтаична система за къща обикновено отнема от 3 до 6 месеца.
Каква първоначална информация ви е необходима за проект и оферта?
За проектирането на фотоволтаична система са необходими следните данни относно обекта:
- Количество електроенергия, консумирана от домакинството през различните месеци в kWh.
- Местоположение на обекта.
- Информация за електроуреди с по-голям пусков ток, като хладилници или помпи.
- Съществуващо захранване – монофазно или трифазно.
- Площ и вид на мястото за монтаж на соларните панели.
Има ли необходимост от редовна поддръжка и какви са разходите?
ТБД